hacking

Forum RapEden Strona Główna -> Kultura hiphopowa
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu    
  WARSZTATY BEATBOX, DJ-ING, FREESTYLE I RAP Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
 
 
 
 
Alula

Dni na forum: 2280
Tematy: 1
Posty: 1
Post Wysłany: Pon Mar 28, 2011 13:05   
Temat postu: WARSZTATY BEATBOX, DJ-ING, FREESTYLE I RAP
Odpowiedz z cytatem
 
HUMAN BEATBOX

Koszt warsztatu to 20/25 zł – zakup całego pakietu – 60 zł

11 kwietnia – godz. 17.00-20.00 (25 zł)
...Wstęp do human beatbox: historia początki beatboxu; prezentacja umiejętności beatboxerow z całego świata– pokaz multimedialny; pokaz umiejętności human beatboxu; podstawy rytmiki; zajęcia praktyczne z metronomem.

12 kwietnia – godz. 17.00-19.00 (20zł)
Wprowadzenie do mikrofonu - instrumentu beatboxera: historia mikrofonu; budowa, rodzaje i wykorzystanie mikrofonu; mikrofon w praktyce.

13 kwietnia – godz. 17.00 – 20.00 (25 zł)
Nauka wokalnej perkusji: naśladowanie dźwięków; nauka podstawowych dźwięków perkusji: stopy, hihatu, werbla; zarys kontroli oddechu za pomocą hihatów.

14 kwietnia – 17.00 – 19.00 (20zł)
Samodzielne wykonywanie własnych setów beatboxowych: ćwiczenia nad konstrukcją rytmów, brzmieniem oraz wariacjami; zastosowanie beat boxu w zespole – praca w grupie; prezentacja umiejętności beatboxerow – pokaz multimedialny; konkurs wiedzy o beatbox'ie / konkurs na własny set – prezentacja.


PROWADZENIE: MINIX
rozpoczął swoja przygodę z kultura hip-hopową od malowania, poprzez breakdance i nawet rapowanie - zakładając squad "Ten tego" (Mini, Puq, Zonk). Z biegiem czasu sam zaczął praktykować beatbox. Jego beat-box’y pojawiły się sie m.in. na płytach „Experyment: PSYHO”, „Miraż” Projektora oraz nie legal „Ten sam” składu undergroundowego Textyl, "Dynamol" i wiele wiele innych. Występował razem ze składami PFK Kompany, Pokahontaz, Projektor i Perwer oraz z Sot’em, Bit-Bak’iem, Seban’em, Zgas’em i wieloma innymi beat-box’erami. Obecnie działa w zespole Bzzzt Sound System. W krótkim czasie przygotowali oni repertuar koncertowy, który wywołał furorę w wielu klubach w Polsce. Cały repertuar BzzzT oparty jest o human beatbox (tzw. sztuka rytmicznego naśladowania dźwięków za pomocą narządów mowy).

RAP I FREESYLE

Koszt warsztatu to 20/25 zł – zakup całego pakietu – 60 zł

11 kwietnia – godz. 17.00-20.00 (25 zł)
Wstęp do rapu i freestylu: geneza i początki rapu jako formy wyrazu; rady dotyczące rapowania jako umiejętności ; rytmicznego artykułowania gotowych tekstów; umiejętności raperów z całego świata– pokaz multimedialny; podstawy rytmiki; zajęcia praktyczne z metronomem.

12 kwietnia – godz. 16.00- 18.00 (20 zł)
Podstawy wiedzy o języku w rapowaniu: fleksja - czyli jak odmieniać wyrazy w tekstach; rymy - rodzaje, funkcje; ćwiczenia nad konstrukcją rymów; akcent i intonacja w rapowaniu.

13 kwietnia – godz. 17.00 – 20.00 (25zł)
Praktyczne zastosowanie nabytej wiedzy o języku: pisanie własnych piosenek; ćwiczenia z rapowania stworzonych tekstów; analiza utworów hip-hop’owych; pierwsze próby freestylu.

14 kwietnia – godz. 16.00 – 18.00 (20zł)
Improwizacja freestylowa na zadane tematy: rozwinięcie wiedzy o języku, przydatnej w rapowaniu; rap i freestyle w zespole; rapowanie na wymyślone / zadane tematy; bitwa Freestyle’ owa.

PROWADZENIE: MAJKEL
Współzałożyciel Koligacji Gie Ka, z którą nagrał 4 albumy. Działa również, jako animator gliwickiej sceny hip-hopowej. Od dawna uczestniczący w wielu projektach mających na celu rozwój własnych horyzontów jak i dostarczanie rozrywki słuchaczom. Trudno jednoznacznie zaszufladkować styl Majkela inspirowany rapem złotych lat hip-hopu i toastingiem, wzbogaconym o zaangażowane społecznie teksty. Emerytowany bitewny emce - uczestnik finału WBW 2005. Poszukujący swego miejsca pomiędzy gatunkami eksperymentuje stylistycznie w załodze BzzzT SoundSystem rapując do beatboxu. W najbliższym czasie planuje nagrać własny solowy rapowy krążek. Zajmuje się także działalnością menadżerską i wydawniczą w MaxFloRec.DJ-ING

Koszt warsztatu to 20/25 zł – zakup całego pakietu – 60 zł

11 kwietnia – godz. 17.00-20.00 (25 zł)
Pionierzy i historia używania gramofonów, jako instrumentów: pionierzy; historia gramofonów; budowa sprzętu; obsługa od podstaw.

12 kwietnia – godz. 18.15 – 20.15 (20 zł)
Umiejętności DJ'skie: zapoznanie się ze sprzętem, nauka scratchingu, zajęcia praktyczne dla dzieci.

13 kwietnia – godz. 17.00-20.00 (25 zł)
Umiejętności DJ'skie: mixing; beat jugglin; zajęcia praktyczne dla dzieci.

14 kwietnia – godz. 18.15 – 20.15 (20 zł)
Umiejętności DJ'skie: scratching w praktyce; mixing w praktyce; baet jugglin w praktyce; posumowanie warsztatów – moja pierwsza DJ-ska impreza.

PROWADZENIE: DJ HWR
W 2006 roku ma miejsce pierwsza większa impreza, na której DJ Hwr staje za sprzętem. Zajmuje się realizacją nagrań i robieniem bitów. Pod koniec 2009 roku, za pośrednictwem Majkela, Dawid poznaje Rahima, a znajomość ta w krótkim czasie owocuje nawiązaniem współpracy. Zasilenie szeregów MaxFloRecords skutkuje nie tylko serią imprez u boku Ostrego czy Molesty, na których DJ Hwr może zaprezentować się szerszej publiczności. Jako DJ coraz częściej jeździ na imprezy z reprezentantami MaxFlo – gra na Mazurach z GrubSonem czy w Trójmieście z Rahimem. Bardzo szybko zyskuje szacunek w wielu polskich miastach. Atrakcyjne plany, zapał i towarzystwo, w którym ostatnioMiejski Dom Kultury „Bogucice-Zawodzie”
we współpracy z Europejską Stolicą Kultury 2016 dla Katowic
w ramach projektu „SK 2011 Katowice Street Art Festiwal”

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA Exclamation
zgłoszenia: 032-203-55-24/ instruktor.alicja@mdkbogucice-zawodzie.pl
karta zgłoszenia na STRONIE mdk bogucice-zawodzie (KATOWICE)


Wyślij prywatną wiadomość
 

Skocz do:  
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 

     
     

     Template by Wira CG @ WWD
     Powered by phpBB © 2004-2006